Të fundit

Dardan Molliqaj rizgjidhet kryetar i PSD-së

Partia Socialdemokrate sot ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor ku janë zgjedhur organet drejtuese të partisë për katër vitet e ardhshme.

Me shumicë votash, u zgodh Këshilli Drejtues i përbërë nga 101 anëtarë, Kryetari i partisë, Dardan Molliqaj me 123 vota pro, 1 votë kundër dhe 4 abstenime.

“Gjithashtu u bën disa plotësime dhe ndryshime statusore.  PSD angazhohet për liri, barazi, mirëqenie dhe qytetari aktive. Pëballë pushtetit autoritar dhe populist, ne qëndrojmë të palëkundur në vlerat tona progresive. Ashtu siç jemi angazhuar deri më sot, edhe në të ardhmën PSD-ja do të jetë kundërshtare e pakompromis ndaj këtij pushteti”, njofton PSD përmes një komunikate për media.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci