Të fundit

Ahmeti: BDI-ja ka thyer shumë tabu, kemi udhëhequr mbrojtjen, policinë tash edhe kryeministrin

Duke folur për mbajtjen e premtimit për “kryeministrin shqiptar” dhe thyrjen e tabuve, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti tha se BDI-ja ka thyer shumë tabu në Maqedoni.

Sipas tij, tabu në Maqedoni nuk ishte vetëm emrimi i kryeministrit shqiptar dhe shton se tabu ka qenë në të kaluarën, ministri i Mbrojtjes, ministri i Brendshëm dhe shumë të tjerë.

“Dikur ishte tabu që ministër i mbrojtjes të jetë shqiptar,njejtë ashtu edhe për ministër të jashtëm shqiptar të flitej ishte tabu, po edhe për Ministër të brendshëm shqiptar”, tha mes tjerash Ahmeti

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci