Të fundit

Vrasja e ushtarëve amerikanë, Wesley Clark: Duhet të godasim burimin e këtyre sulmeve, që është Irani

Gjenerali në pension i ushtrisë amerikane, Wesley Clark, ish-komandant suprem i aleatëve në Evropë, argumentoi në rrjetin social X se Amerika duhet t’i përgjigjet sulmit në Jordani duke goditur objektivat iraniane.

“Amerika duhet të ndalojë duke thënë  ‘ne nuk duam përshkallëzim’. Për ta është një ftesë për të na sulmuar. Mos i quani sulmet tona ‘përgjigje’. Është reaguese. Ne duhet të shkatërrojmë aftësitë e tyre ushtarake dhe të godasim burimin: Iranin”, ka shkruar Clark në rrjetin social X.

Numri i ushtarëve të plagosur në një sulm në një bazë amerikane në Jordani është rritur në më shumë se 30 dhe ka të ngjarë të rritet pasi ushtarët kërkojnë kujdes mjekësor për simptoma që lidhen me dëmtimin traumatik të trurit, thanë dy zyrtarë amerikanë.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci