Të fundit

Trump: Jemi në prag të Luftës së Tretë Botërore

Një reagim tjetër ka ardhur nga SHBA, me ish-presidentin Donald Trump që pretendon se sulmi i djeshëm ndaj personelit amerikan në Jordani na lë “në prag të Luftës së Tretë Botërore”.

Në një deklaratë të lëshuar pas sulmit, i cili vrau tre anëtarë të shërbimit amerikan, Trump tha se sulmi “nuk do të kishte ndodhur kurrë nëse do të isha president”.

“Ashtu si sulmi i Hamasit i mbështetur nga Irani ndaj Izraelit nuk do të kishte ndodhur kurrë, lufta në Ukrainë nuk do të kishte ndodhur kurrë dhe ne tani do të kishim paqe në të gjithë botën”, tha ai.

“Në vend të kësaj, ne jemi në prag të Luftës së Tretë Botërore”.

Ai është një nga disa republikanë që kanë bërë presion mbi presidentin Joe Biden për t’iu përgjigjur me forcë.

Biden ka thënë se do të urdhërojë një përgjigje, por nuk ka ofruar asnjë detaj se si duken ata shumë.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci