Të fundit

Përfaqësuesit e Lidhjes së Bizneseve takohen me ministrin Peci

Valon Pestreshi, ish-kryetar i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook se ka zhvilluar një takim me ministrin e bujqësisë Faton Peci.

Të pranishëm në këtë takim kanë qenë edhe përfaqësuesit e Lidhjes së Bizneseve të Kosovës.

Pestreshi ka bërë të ditur se në këtë takim është diskutuar ishte plotësim ndryshimi i Ligjit për investime strategjike i cili ka nevojë të azhurnohet dhe të bëhet konkurrent me shtetet në regjion.

“Së bashku me kolegët nga Lidhja e Bizneseve të Kosovës, takuam Ministrin e bujqësisë Faton Peci me të cilin diskutuam tema me interes publik. Një çështje që u diskutua ishte plotësim ndryshimi i Ligjit për investime strategjike i cili ka nevojë të azhurnohet dhe të bëhet konkurrent me shtetet në regjion”, ka shkruar Pestreshi.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci