Të fundit

Putin: Bjellorusia është bërë një fuqi bërthamore

“Bjellorusia tashmë është bërë një fuqi bërthamore pasi është ndërtuar centrali bërthamor bjellorus me pjesëmarrjen e Rusisë.

Ky është një hap serioz përpara zhvillimit ekonomik dhe teknologjik”, ka thënë Presidenti rus Vladimir Putin gjatë një takimi me Këshillin e Lartë të Shtetit.

“Kjo është një lëvizje shumë serioze, duke pasur parasysh që jo vetëm u ndërtua një stacion, por siç themi gjithmonë, po krijohet një industri. Dhe në këtë kuptim, Bjellorusia, është bërë “pushtet bërthamor” ky është një hap serioz për zhvillimin e ekonomisë dhe sferave shkencore”, theksoi më tej Putin./abcnews.al/

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci