Të fundit

Abbott për takimin me Krasniqin: Diskutuam për perspektivën euroatlantike të Kosovës

Ambasadori në largim i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, është takuar sot me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi.

Ai ka thënë se me të kanë diskutuar për rrugëtimin euroatlantik  të Kosovës.

“U takova gjithashtu me Memli Krasniqin për të diskutuar aspekte të ndryshme të ekonomisë së Kosovës, perspektivën e saj euroatlantike dhe rëndësinë e këtyre çështjeve për të ardhmen e Kosovës. Unë jam mirënjohës për njohuritë e Memlit bazuar në përvojën e tij të gjerë të qeverisjes”, ka thënë Abbott.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci