Të fundit

Senegali i Manes u eliminua nga Kupa e Kombeve të Afrikës, goli vendimtar është vërtet i pabesueshëm

Futbollistët e Senegalit tashmë janë eliminuar nga Kupa e Kombeve të Afrikës në fazën e 16-të dhe i kanë dhënë lamtumirën mbrojtjes së titullit kampion që në një fazë të hershme.

Senegali u takua me Bregun e Fildishtë në raundin e 16-të dhe u eliminua me penallti. Kampionët aktualë kaluan në avantazh në minutën e 4-të me golin e Habib Diallo dhe Bregu i Fildishtë barazoi në minutën e 86-të kur Franck Kessie shënoi penallti.

Në kohën shtesë nuk pati gola, kështu që filloi gjuajtja e penalltive. Dy seritë e para u zbatuan me sukses nga të dyja skuadrat dhe më pas portieri i Senegalit Moussa Niakhate goditi shtyllën.

Pasi Sadio Mane shënoi për Senegalin në serinë e pestë dhe barazoi rezultatin në 4:4, penalltia vendimtare për Bregun e Fildishtë u godit nga Kessie dhe goli bëri xhiron e shpejtë në të gjithë planetin.

Kessie gjuajti në mesin e portës dhe shënoi, por ajo që është veçanërisht interesante është se portieri i Senegalit Edouard Mendy qëndroi në qendër, por nuk arriti të priste penalltinë.

Portieri i Al-Ahlit u përkul, dhe topi i kaloi mbi kokë dhe përfundoi në rrjetë, dhe Bregu i Fildishtë kaloi në çerekfinale, ku do të luajë kundër skuadrës më të mirë nga dueli DR Kongo – Guinea.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci