Të fundit

Dështon shqyrtimi i një marrëveshje ndërkombëtare, shkak bëhet opozita

Për ditën e sotme ishte planifikuar që të mbahej Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, për të shqyrtuar një marrëveshje ndërkombëtare, mirëpo ka dështuar.

Gjatë këtij takimi ishte paraparë që të shqytohej ratifikimi i Marrrëveshjes ndërkombëtare për pjesëmarrjen e Kosovës në programin e Bashkimit Evropian “Evropa digjitale për periudhën 2021-2027” ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian

Mbledhja ka dështuar sepse opozita nuk kanë qenë të gatshëm për të marrë pjesë në votim.

Për ta prezantuar këtë projektligj, e pranishme ishte ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci