Të fundit

Interi arrin marrëveshje me Mehdi Taremin

Mehdi Taremi ka rënë dakord për kushtet personale me Interin përpara një transferimi të lirë në verë dhe Porto është informuar zyrtarisht për negociatat në vazhdim.

Kontrata e sulmuesit 31-vjeçar iranian skadon me klubin portugez në fund të këtij sezoni dhe marrëveshja e re nuk do të nënshkruhet, duke bërë që këta të jenë gjashtë muajt e tij të fundit në klub. Ai ka bërë mirë që nga ardhja e tij në Porto në vitin 2020, duke shënuar 86 gola dhe duke dhënë 53 asistime në 171 ndeshje.

Taremi ka rënë dakord të nënshkruajë një kontratë trevjeçare me Interin, me vlerë rreth 3 milionë euro neto në sezon plus shtesa. Ai ishte në prag të bashkimit me rivalët e Interit, Milanin në verë, përpara se marrëveshja të dështonte në pengesën e fundit, përcjellë KosovaPresss.

Siç raportohet nga Calciomercato, Interi i ka shkruar tashmë zyrtarisht Portos për t’i informuar për negociatat në vazhdim me Taremin, duke bërë të qartë se ata presin ta marrin sulmuesin në verë.

Gjithçka që i mbetet 31-vjeçarit në këtë pikë është të kryejë testet mjekësore me klubin dhe të vendosë stilolapsin në letër në kontratën e tij.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci