Të fundit

Vozitën mbi trefishin e shpejtësisë së lejuar, gjobiten dy shoferë në Klinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë ndëshkuar dy kundërvajtës, të cilët në zonën ku shpejtësia e lejuar është 40 km/h, po drejtonin automjetet me shpejtësi prej 152 km/h.

Në njoftim thuhet se policia në Mitrovicë, gjatë kontrollit të trafikut rrugor dhe matjes së shpejtësisë me radar në rrugën rajonale Mitrovicë- Skenderaj, në Klinë kanë identifikuar dy kundërvajtësit.

Ndaj tyre janë shqiptuar gjoba prej 300 euro, tre pikë negative si dhe iu është marrë patentë-shoferi për tre muaj, duke iu ndaluar vozitjen për këtë periudhë kohore.

 

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci