Të fundit

Ardian Hajdaraj zgjidhet kryesues i Këshillit Prokurorial

Këshilli Prokurorial i Kosovës, këtë të marte, ka zgjedhur prokurorin Ardian Hajdaraj, kryesues të ri të këtij këshilli.

Me 9 vota për dhe asnjë kundër, Hajdaraj është zgjedhur kryesues i ri i Këshillit Prokurorial, duke zëvendësuar kështu në këtë pozitë prokurorin Jetish Malokun.

Në garë për këtë pozitë kanë qenë edhe anëtarët Jehona Grantolli dhe Veton Shabani.

Por, që të dy janë tërhequr nga kandidimi.

Këshilli Prokurorial i Kosovës në takimin e 241-të të mbajtur gjithashtu ka zgjedhur prokuroren Jehona Grantolli zëvendëskryesuese të këtij Këshilli.

Për pozitën e zëvendëskryesuesit kanë aplikuar Jehona Grantolli dhe Arian Gashi.

Ardian Hajdaraj është Prokuror në Prokurorinë Themelore të Pejës.

Nga viti 2021 pozitën e kryesuesit të Këshillit Prokurorial e ka mbajtur Jetish Maloku.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci