Të fundit

Policia greke gjen një depo armësh të rënda, përfshirë një bombë

Autoritetet në Greqi kanë arrestuar dy persona pasi u kanë gjetur një depo të madhe armësh në shtëpinë e tyre.

Burri dhe gruaja përballen me akuza për posedim të armëve dhe lëndëve shpërthyese. Policia sekuestroi 29 armë, 95 karikatorë, 11 granata dore, mbi 72 kilogramë barut, mbi 35,000 plumba të kalibrave të ndryshëm, një bombë të improvizuar, e të tjera.

Tek armët përfshiheshin pushkë, automatikë, e pistoleta. Autoritetet kanë thënë se sekuestrime të tilla janë të pazakonta në Greqi.

Policia po heton se si çifti arriti të marrë këto pajisje ushtarake dhe nëse ata kanë qenë të përfshirë në ndonjë krim.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci