Të fundit

Marrëveshja e pengjeve, zyrtari i lartë amerikan takim me kryeministrin e Katarit

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, u takua me kryeministrin e Katarit për t’i kërkuar përpjekjet që bëhen ndaj Hamasit për të siguruar lirimin e pengjeve pa vonesë.

Ky lajm u njoftua nga Shtëpia e Bardhë, ndërkohë shtoi se Sullivan do të takohet nesër me zyrtarin e lartë izraelit Ron Dermer.

Ministri i Izraelit për Çështjet Strategjike, Dermer është një figurë e njohur në Uashington, pasi ka shërbyer si ambasador izraelit.

Ndër të tjera njoftuan se ai do të takohet edhe me familjet e pengjeve të mbetura amerikane.

Amerika ka punuar me ndërmjetësin Katar për një marrëveshje të mundshme për të liruar më shumë robër të mbajtur nga Hamasi në Gaza.

Gjatë ditës së sotme Hamasi tha se do të studionte një propozim të ri për armëpushim që kishte marrë pas bisedimeve midis Izraelit dhe negociatorëve ndërkombëtarë në Paris.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci