Të fundit

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, dhe seanca do të fillojë në ora 09:00.

Ish-krerët e UÇK-së patën seancë edhe dy ditët e kaluara, ndërsa pas seancës se nesërme, Gjykata do të shkojë në pushim për dy javë të plota.

Aktakuza e Zyrës së Prokurorit të Specializuar i ngarkon Thaçin, Krasniqin, Veselin e Selimin me akuzën për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci