Të fundit

Përplaset autobusi në Meksikë, 19 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin e Meksikës, ku janë përplasur një autobus dhe një kamion që transportonte mallra, dhe si pasojë kanë vdekur të paktën 19 persona kurse 22 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

At po udhëtonin për në një shtet veriperëndimor të Meksikës, thanë autoritetet lokale.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur në Elota, një destinacion turistik. Pas përplasjes, automjetet u përfshinë në flakë.

“Ne numëruam 19 trupa. Identifikimi i tyre do të kërkojë pak kohë, pasi ata u karbonizuan”, u shpreh Sarah Quinones, prokurorja e përgjithshme në shtetin e Sinaloa.

Të plagosurit janë duke u trajtuar në spitalet lokale dhe po hetohet për shkaqet e aksidentit.

Në autobus ndodheshin 37 persona.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci