Të fundit

Shpallet fajtor për “53-milionëshin”, Pal Lekajt i ndalohet ushtrimi i funksionit publik për mbi tre vjet

I shpallur fajtor për rastin e “53-milionëshit”, Gjykata e ka dënuar me 3 vjet e tetë muaj burgim Pal Lekajn, ish-ministrin e Infrastrukturës.

Po ashtu, gjykata i ka shqiptuar dënim plotësues deputetit të AAK-së sipas të cilit i ndalohet ushtrimi i funksionit publik për tre vjet e gjashtë muaj.

Aktgjykimin e ka shpallur sot Gjykata Themelore në Prishtinë.

Prokuroria Speciale i akuzoi Lekajn dhe tre të tjerë në lidhje me pagesën e 53 milionë të qeverisë për “Bechtel & Enkën”.

Zyrtarët e tjerë të Ministrisë së Infrastrukturës, Nebih Shatri është dënuar me një vit e tetë muaj, Besim Tahiri me një vit e tetë muaj burgim, Eset Berisha me 3 vjet e tre muaj.

Qeveria e Kosovës i kishte paguar 53 milionë eurot kompanisë amerikane për zgjatjen e afatit të përfundimit të punimeve në autostradën ‘Arbën Xhaferi’.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci