Të fundit

Kurti: E vetmja valutë në Kosovë është euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se e vetmja valutë në Kosovë është euro.

Kurti u shpreh se në Kosovë dëshiron të ketë ligjshmëri, kushtetushmëri dhe rregullësi.

“Mirëpo në Kosovë e vetmja valutë e shkëmbimit e shitblerjes është euro-ja. Ne nuk po dëshirojmë të ndëshkojmë askënd, por vetëm të sjellim ligjshmëri, kushtetushmëri dhe rregullësi”, deklaroi Kurti.

Këto deklarime Kurti i bëri gjatë ditës së sotme në Podujevë, ku ka bërë homazhe tek shtatorja e heroit Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha në 27 vjetorin e rënies së tyre.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci