Të fundit

Caktohet gjyqtari i derbit Inter-Juventus

Fabio Maresca do të jetë arbitri i derbit Inter-Juventus. Ai fitoi balotazhin me Guidën, të nominuarin tjetër për ndeshjen e shumëpritur të së dielës në mbrëmje.

Fabio Maresca do të jetë arbitri i derbit Inter-Juventus. Ai fitoi balotazhin me Guidën, të nominuarin tjetër për ndeshjen e shumëpritur të së dielës në mbrëmje.

Ndeshja mes dy më të mirëve në renditje do t’i besohet pra 42-vjeçarit napolitan, i cili ka arbitruar nëntë ndeshje në Serie A këtë vit. Dy me Interin në fushë (Inter-Roma 1-0 dhe Lazio-Inter 0-2) dhe një me Juven (Juventus-Lazio 3-1).

Maresca, 125 paraqitje në Serie A që nga sezoni 2013/14, ishte pushuar në pushuar e fundit, kështu që ndeshja e tij e fundit e arbitruar ishte Udinese-Milan më 20 janar, kur ai ndërpreu lojën pas fyerjeve raciste të bëra nga disa tifozë Friulian drejt Maignan .

Në San Siro, Doveri do të jetë gjyqtari i katërt, ndërsa në VAR Lissone do të jetë me Irratit dhe Di Paolos.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci