Të fundit

Rukiqi me Hazirin në DASh, diskutojnë për procesin e dialogut

Në kuader të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, zyrtari i LDK-së, Berat Rukiqi bashkë me nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Haziri, janë takuar me Drejtoreshen e Zyrës për Evropen Qendrore, në Departmentin e Shtetit, Colleen E. Hyland

Rukiqi njofton se gjatë takimit, u diskutua për zhvillimet politike në Kosovë, me theks të veçantë, për pikëpamjet e Lidhjes Demokratike të Kosovës në lidhje me procesin e dialogut dhe nevojën që Kosova sa më shpejtë të gjej rrugën drejt integrimeve euroatlantike.

“Zonja Hyland mirëpriti shqetësimet dhe vlerësimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës për procesin e dialogut dhe rrugën përpara për zhvillimin e vendit”, shkruan ai.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci