Të fundit

Largimi nga Barcelona, Xavi synon që karrierën e tij ta vazhdoj në Premier League

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka njoftuar se do të largohet nga klubi në fund të sezonit, duke përmendur atmosferën jo të mirë në klub si arsye për largimin e tij. Megjithatë, ai nuk e përjashtoi mundësinë e kthimit në të ardhmen.

Më herët është raportuar se Xavi do të vazhdonte në Arabinë Saudite. Mirëpo “Diario AS” raporton se synimet e Xavi janë të vazhdojë të jetë trajner në Evropë.

Xavi e ka përjashtuar mundësinë e një rikthimi në Katar dhe gjatë një darke me Sergio Busquets dhe familjet e tyre në dhjetor, ish-kapiteni i tij e pyeti Xavin nëse do të ishte i interesuar të merrte drejtimin e Inter Miami, ku ish-shokët e skuadrës Jordi Alba, Lionel Messi dhe Luis Suarez aktualisht është në aksion. Xavi shpjegoi se ai synonte të vazhdonte karrierën e tij në Evropë, edhe pse një ekip tjetër në Spanjë është i përjashtuar.

Plani i tij është të marrë një pushim dhe të kalojë kohë me familjen e tij në Barcelonë, duke i rritur ata si ‘Culers’. Megjithatë, nga vera e ardhshme, ai do të kërkojë një punë të re, megjithëse oferta e duhur mund ta tundojë atë të kthehet më herët. Prioriteti i tij është Premier League, por ai është gjithashtu i interesuar për punë në Bundesligë dhe Serie A.

Xavi është kritikuar ashpër për largimin e Barcelonës këtë sezon, dhe nuk ka dyshim se gjatë gjithë kohës së tij, performancat bindëse kanë ardhur në përplasje dhe breshëri, dhe jo vazhdimisht. Thënë kështu, frymëzimi i Barcelonës për titullin sezonin e kaluar nuk ishte diçka e keqe.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci