Të fundit

Mblidhet Qeveria Kurti, miratohen dy vendime

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot një mbledhje elektronike, në të cilën ka marrë dy vendime.

Me këtë rast janë miratuar ndryshimet në tabelat 3.1 dhe 3.2 të Ligjit Mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Kosovës për 2024, për të përmbushur obligimet e pakryera financiare dhe kontraktuale nga viti paraprak.

Po ashtu, ka miratuar pasqyrën preliminare financiare për ekzekutimin e buxhetit dhe bilancin e fondeve për 2023.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci