Të fundit

Abdixhiku: Shqipëria drejt pagës 950 euro për mësues, Kurti i zënë me zgjedhjet në Maqedoni

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Shqipëria po shkon drejt pagës 950 euro për mësuesit, derisa thotë kryeministri Albin Kurti, të cilit ai i referohet si kryepopullisti, është i zënë më zgjedhjet ndërshqiptare në Maqedoni të Veriut.

Kreu i LDK-së ka thënë se Kurti po hyn në vitin e 4 të qeverisjes dhe se askund nuk shihet asnjë shenj që ka menaxhuar me 12 miliardë euro.

Ai në një tabelë, ka treguar se në rast e ardhjes së LDK-së në qeveri do të ketë rritje të pagave për 23 % më shumë se sa janë sot, për mësues, mjekë, policë, ushtarë e zjarrfikës.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci