Të fundit

​Xhaferi e Qehaja diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit Maqedoni Veriore-Kosovë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi priti sot në takim ambasadorin e Kosovës në Shkup Florian Qehaja.

Ata me këtë rast riafirmuan zotimet për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë, për ruajtjen dhe avancimin e marrëdhënieve të shkëlqyera të fqinjësisë së mirë dhe të bashkëpunimit ekonomik.

Në takim kryeministri Xhaferi përsëriti qëndrimin e tij afirmativ për aderimin e Kosovës në të gjitha organizatat dhe nismat multilaterale dhe rajonale.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci