Të fundit

Plotësohet ëndrra e tifozëve të Liverpoolit, mësohet trajneri i ri i klubit

Liverpooli pësoi një tronditje para pak ditëve kur trajneri Jurgen Klopp dhe drejtori sportiv Jorg Schmadtke njoftuan largimin e tyre, mirëpo tifozëve duket se i është plotësuar ëndrra për pasardhësit e tyre.

Fansat duan që në ditën e parë Xabi Alonson për pasardhësin e tij dhe lajmi i sotëm nga Anglia është “muzikë për veshët e tyre”, sepse po shkon në atë drejtim.

Përkatësisht, klubi gjeti një drejtor sportiv. Drejtori i ri sportiv i Liverpool-it duhet të vijë nga West Ham, dhe ai është Tim Steidten. Po flasim për kandidatin numër një, të cilin tashmë të gjitha mediat britanike e kanë “vendosur në Anfield.

Sipas Daily Mail, ai do të marrë rolin në Liverpool pas përfundimit të afatit kalimtar pasi ata nuk donin ta bënin këtë gjatë tregut të hapur të transferimeve për respekt për West Ham. Vetë gjermani nuk do ta refuzonte kurrë ofertën e Liverpool-it, edhe nëse do t’u besohej mediave angleze.

Çfarë lidhje ka kjo me Xabi Alonson? Është e thjeshtë, Tim Steidten ka punuar në Bayer Leverkusen së bashku me Xabi Alonson dhe së bashku krijuan një ekip fantastik që aktualisht është në vendin e parë në Bundesligë dhe po lufton për një titull të bujshëm kampionati me Bayernin.

Steidten është mik i madh me Alonson dhe do të kishte për detyrë ta sjellë atë në Liverpool. Gjithashtu, drejtori aktual sportiv i West Ham është përgjegjës për një numër transferimesh të shkëlqyera të Bayer-it, duke përfshirë sjelljen e Florian Wirtz.

Fakti që gjatë epokës së tij te Werder solli të riun Kevin de Bruyne në 2012 dhe Serge Gnabry në 2016 flet shumë se çfarë lloj “mjeshtër” transferimi është.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci