Të fundit

Del në ankand letra në të cilën Messi nënshkroi kontratën e parë

Letra në të cilën u nënshkrua kontrata e parë me Barcelonën e 13-vjeçarit Lionel Messi do të dalë në ankand – me çmim fillestar prej 300 mijë funtesh, shkruan BBC.

Letra, e nënshkruar në dhjetor 2000, mbart firmën edhe të drejtorit të atëhershëm të Barçës, Carles Rexach, për të nënshkruar me Messin.

Letra u nënshkrua gjithashtu nga Josep Minguella, këshilltar transferimi i klubit spanjoll, dhe agjenti Horacio Gaggioli, i cili rekomandoi argjentinasin.

Messi iu bashkua Barçës një muaj më vonë dhe vazhdoi më pas theu pothuajse gjitha rekordet.

Ai bëri debutimin në moshën 16-vjeçare dhe shënoi 672 gola në 778 ndeshje për klubin katalanas.

Tani 36-vjeç, Messi fitoi 10 tituj të La Ligës dhe katër tituj të Ligës së Kampionëve në Barcelonë përpara se të largohej për në Paris St-Germain më 2021.

Letra u nënshkrua në një takim të organizuar nga Rexach, i cili ftoi babanë e Messit, Jorge për drekë pas shqetësimeve nga familja Messi për mungesën e përgjigjes nga Barcelona pas provave fillestare të adoleshentit.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci