Të fundit

Një tërmet i fortë goditi Austrinë

Një tërmet me magnitudë 4.5 goditi Austrinë në orën 1:59 të mëngjesit të së enjtes, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit është 12 kilometra në juglindje të qytetit të Ternitzit.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash dhe është ndjerë deri në Zagreb.

 

Njerëzit që dëgjuan tërmetin e përshkruan atë si: “të shkurtër.”

Një dëshmitar tjetër tha për EMSC se “u zgjova se tërmeti më lëvizte majtas-djathtas”.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci