Të fundit

Urdhri i ministrit Peci, lirohen dy pronat publike përball objektit të AKI-së

Hapësirat e dy pronave publike përball objektit të AKI-së, të cilat ishin dhënë në shfrytëzim me qera për dy biznese private, janë liruar sot.

Lirimi i tyre është bërë me vendim të ministrit të Bujqësisë, Faton Peci, si dhe me asistencë të Policisë së Kosovës.

Në dy hapësirat publike janë vendosur shirita sot nga zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, raporton Paparaci.

Ministria e Bujqësisë e nxori të hënën vendimin për lirimin e dy pronave të shtetit përball objektit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë në Prishtinë.

Njëri biznes ushtron veprimtari të tregtisë me naftë: një pompë derivatesh, ndërkaq biznesi tjetër është një afarizëm që merret me shitjen e materialeve ndërtimore. /Paparaci.com

Ministri Peci rrënon sot pompën e derivateve, reagon pronari

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci