Të fundit

“Ka përdorur forcë dhe ka maltretuar fizikisht të dëmtuaren”, kërkohet paraburgim ndaj një personi për trafikim me njerëz

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka marrë aktvendim për të filluar hetimet si dhe ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj të pandehurit A.P., i cili dyshohet për trafikim me njerëz.

Në komunikatën e prokurorisë thuhet se A.P., ka marrë pjesë në trafikimin me njerëz me anë të kanosjes, përdorimit të forcës, maltretimit fizik dhe psiqik, në mënyrë që të përfitojë nga e dëmtuara A.V.

“Sipas kërkesës së Prokurorisë, i pandehuri A.P., merr pjesë në trafikimin me njerëz me
anë të kanosjes, përdorimit të forcës, mënyrës së përfitimit përmes punës së detyruar
dhe veprime të tjera të dhunshme, kontrolluese të përcjella me maltretimin fizik dhe
psikik me qëllim shfrytëzimi për përfitim ndaj të dëmtuarës A.V.”, thuhet në komunikatë.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci