Të fundit

​Varka fundoset në Lampedusa, shpëtohen 49 migrantë

Një varkë e gjatë 8 metra me migrantë u fundos në ujërat në Lampedusa të enjten dhe rojet bregdetare italiane shpëtuan 49 migrantë.

Sipas migrantëve, të cilët tashmë kanë zbritur në skelën Favarolo, ka persona të zhdukur.

Deklaratat janë aktualisht kontradiktore dhe numri i atyre që mungojnë është e paspecifikuar.

Varka thuhet se u largua nga El Amra në veri të Algjerisë në orën 21:00 të martën.

Secili prej migrantëve në bord thuhet se ka paguar 2.000 dinarë tunizianë ose më pak se 650 dollarë amerikanë, për kalimin në Lampedusa. /ANSA

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci