Të fundit

Kurti shkarkon nga detyra këshilltarin e tij, kjo është arsyeja

Kryeministri Albin Kurti, përmes një vendimi, ka liruar nga posti sot këshilltarin e tij nga komunitetet jo-shumicë Edison Beqiri.

Në vendim nuk bëhen të ditura arsyet.

Por burime të RTK-së brenda Qeverisë bëjnë të ditur se Beqiri është liruar nga detyra pasi i njejti është parë në një foto në ndërtesën në Dragash e cila dikur shërbente si komunë paralele.

Poashtu, mësohet se ky vendim vjen edhe pasi i njëjti është verifikuar nga institucionet e sigurisë dhe inteligjencës.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci