Të fundit

Zyrtare: Zyba transferohet te Legia Varshava

Klubi i Ballkanit ka konfirmuar se mesfushori Qëndrim Zyba është transferuar në kampionatin polak, më saktësisht te skuadra e Legias së Varshavës.

Zyba është transferuar në formë huazimi, ndërsa Legia ka të drejtën për blerjen e kartonit të futbollistit.

“Ju njoftojmë se super mesfushori ynë dhe i Kombëtares së Kosovës, Qëndrim Zyba, e vazhdon karrieren te skuadra prestigjioze e Legias së Varshavës. Futbollisti huazohet te ekipi polak deri në fund të sezonit, me të drejtë blerje të gjithë kartonit”, thuhet në njoftimin e klubit.

Ballkani ka falënderuar Zybën për kontributin e tij, teksa i ka dëshiruar fat në të ardhmen.

“Klubi e falenderon Zybën për kontributin e madh që ka dhënë me ne, duke ndihmuar në arritjen e objektivave tona, kurse ne jemi të lumtur që si vatër e ngritjes profesionale të lojtarëve, krijojmë në vazhdimësi mundësi për ta që të arrijnë lartë e më lartë”, thuhet në komunikatën e Ballkanit.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci