Të fundit

​Kurti organizoi pritje në nder të ambasadorit në largim Abbott

Kryeministri Albin Kurti organizoi sonte një pritje në nder të ambasadorit të Britanisë së Madhe në Prishtinë, Nicholas Abbott, me rastin e përfundimit të mandatit të tij.

Në fjalën e tij, kryeministri Kurti e falënderoi ambasadorin britanik për punën, miqësinë dhe përkushtimin e tij, ku theksoi mbështetjen gjithmonë të palëkundur të Britanisë së Madhe për Kosovën.

“Miqësia mes ambasadorit Abbott dhe meje përfaqëson vetëm një copëz të vogël të miqësisë së qëndrueshme e jetëgjatë midis dy vendeve tona”, tha ai.

Në këtë pritje, mes shumë të tjerësh, ishin të pranishëm ambasadorë dhe përfaqësues të misioneve diplomatike në Kosovë, deputetë, ministra dhe zëvendësministra të qeverisë.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci