Të fundit

Zgjerohet platforma “Superpuna”, përfshihen personat deri në 29 vjeç

Personat nga 18 deri në 29 vjeç janë përfshirë në masën e platformës “Superpuna”.

Zgjerimi i grupmoshës së përfituesve është prezantuar sot në një konferencë për media të kryeministrin Albin Kurti dhe ministrit të Financave, Hekuran Murati.

Kryeministri Kurti e quajti lajm të mirë zgjerimin e platformës.

“Duke marrë parasysh ndikimin e jashtëzakonshëm që platforma Superpuna ka pasur te shumë të rinj, kemi vendosur që ta zgjerojmë grupmoshat të cilët mund të përfitojnë nga kjo platformë”, ka thënë Kurti. “Tashmë do zgjerojmë grupmoshat e përfituesve nga kjo platformë nga moshat 18 deri në 29 vjeç”.

Platforma “Superpuna” është një masë e qeverisë e cila subvencionon punësimin e të rinjve.

Kjo masë subvencion punësimin e të rinjve për gjashtë muaj me pagë minimale 264 euro.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci