Të fundit

(VIDEO) Skandal në Spanjë! Bellingham ofendon rëndë bashkatdhetarin e tij: ‘Përdhunues’

Dueli mes Real Madridit e Getafes tërhoqi vëmendjen e tfiozëve pas përplasjes së dy përfaqësuesve të Anglisë, Mason Greenwood dhe Jude Bellingham.

Pas një dueli, lojtari dhe golashënuesi më i mirë i Real Madridit, Bellingham i tha bashkatdhetarit të tij se ishte përdhunues. Kamera e ka kapur pikërisht në momentin kur ka thënë fjalën

Për shkak të kësaj procedure, Getafe u kërkoi delegatëve të ndeshjes që të përfshinin pamjet në raportin e ndeshjes në mënyrë që Bellingham të mund t’i nënshtrohej sanksioneve.

Sigurisht, ka një histori të tërë pas emrit me të cilin Bellingham dekoroi Greenwood.

I rritur si një talent në akademinë e Manchester United, shkëlqimi i Greenwood u ndërpre nga influencuesja Harriet Robinson, partnere dhe nënë e fëmijës së tij, me akuzat se ai ishte i dhunshëm ndaj saj, e rrahu dhe e detyronte të kryente marrëdhënie seksuale.

Greenwood u arrestua dhe u akuzua për tentativë përdhunimi, sulm fizik dhe sjellje manipuluese. Gjyqi aktual nuk u zhvillua kurrë, pasi dëshmitarët kryesorë papritmas hoqën dorë nga dëshmia.

Edhe pse kishte spekulime për rikthimin e Greenwood në United, klubi praktikisht hoqi dorë nga ai. Ai nuk luajti nga fillimi i vitit 2022 deri në verën e vitit 2023. Më pas ai u dërgua në huazim te Getafe spanjolle, për të cilin bëri 21 paraqitje këtë vit, duke shënuar gjashtë gola dhe duke dhënë katër asistime.

Nga dhjetori i vitit 2021, kur u vlerësua në 50 milionë euro, deri në mars 2022, ra në zero. Që atëherë, çmimi i tij është rritur ngadalë dhe tani ai është rreth 7 milionë euro.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci