Të fundit

KFOR-it mund t’i bashkohen deri në 400 ushtarë gjerman

Misioni i Gjermanisë në NATO ka bërë të ditur se pjesëmarrja e Gjermanisë në misionin paqëruajtës, pasqyron përkushtimin për stabilizimin e paqes dhe sigurisë në rajon.

Në njoftim në “X” thuhet se deri në deri në 400 ushtarë gjerman mund të dislokohen në KFOR.

“Pjesëmarrja e Gjermanisë në Forcën kosovare të udhëhequr nga NATO (KFOR), një mision paqeruajtës ndërkombëtar në Kosovë që nga qershori i vitit 1999, pasqyron përkushtimin e saj për stabilizimin e paqes dhe sigurisë në rajon. Sipas mandatit aktual të pafund, deri në 400 ushtarë gjerman mund të dislokohen në KFOR”, thuhet tutje në njoftim.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci