Të fundit

KFOR njofton për një patrullim përgjatë kufirit Kosovë – Serbi

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se po kryejnë patrullim sigurie përgjatë kufirit të Kosovës dhe Serbisë.

Në njoftimin e tyre thuhet se ORF ka kryer një patrullë sigurie standarde përgjatë Vijës Kufitare Administrative.

“Togu italian i inxhinierëve ORF ka kryer një patrullë sigurie standarde përgjatë Vijës Kufitare Administrative. KFOR-i është plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të qetë për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë, si dhe lirinë e lëvizjes”, ka shkruar KFOR. 

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci