Të fundit

​Serbët propagandojnë për KFOR-in dhe Policinë, Musliu: Serbia synon të nxisë serbët në Kosovë

Llogari serbe në rrjetin social rus Telegram po bëjnë përpjekje për kaos në Komunën e Graçanicës, duke përhapur propagandën se gjoja “KFOR-i i ka paralajmëruar se Policia e Kosovës do të ndërhyjë në shtëpinë e shëndetit në këtë vendbanim.”

Kështu ka shkruar në Facebook drejtori i Institutit Octopus, Agim Musliu, i cili ka thënë se kjo është një përpjekje e sinkronizuar me deklaratën e sotme të presidentit Aleksandar Vuçiq se “janë sulmuar të gjitha vendbanimet – enklavat – serbe”.

Në këtë mënyrë, siç ka thënë ai, Serbia po synon të nxisë reaksionin e qytetarëve serbë në Kosovë.

“Llogari serbe, në rrjetin social rus Telegram, të ndërlidhura me Listën Serbe, po bëjnë përpjekje për kaos në Komunën e Graçanicës, në jug-lindje të Prishtinës. Ata po përhapin dezinformatën, se gjoja “KFOR-i i ka paralajmëruar se, Policia e Kosovës do të ndërhyjë në shtëpinë e shëndetit në këtë vendbanim”! Kjo përpjekje është e sinkronizuar me deklaratën e sotme të Aleksandar Vuçiq, se “janë sulmuar të gjitha vendbanimet – enklavat – serbe”. Kjo nuk është asgjë tjetër veçse një përpjekje e re e Serbisë që të nxisë reaksionin e qytetarëve serbë në Kosovë”, ka shkruar Musliu.

Ndryshe, këto zhvillime e provokime nga Serbia vijnë mbylljes së komunave paralele serbe në pjesë të ndryshme të Kosovës.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci