Të fundit

Traktoristët paralajmërojnë protesta në Romë

Protesta me traktorë po organizohen në shumë pjesë të Evropës nga fermerët të zemëruar për vështirësitë që ata përballen dhe në lidhje me politikat e BE-së dhe të qeverisë kombëtare janë vendosur të vijnë në Romë javën e ardhshme, tha një përfaqësues i protestuesve sot.

“Protestën do ta çojmë në Romë”, tha përfaqësuesi i fermerëve Danilo Calvani për agjencinë e lajmeve ANSA.

“Në ditët në vijim do të mbledhim traktorë jashtë qytetit. Nuk do të ketë bllokada, por do të ketë patjetër shqetësim. Ne presim mijëra nga e gjithë Italia të marrin pjesë. Nesër ose pasnesër do të njoftojmë datat dhe vendet (e protestës). Në ditët në vijim do të fillojmë lëvizjen e automjeteve. Atëherë, ne kemi vullnetin për të mbajtur një protestë pa automjete në Romë. Qeveria nuk na dëgjon më dhe sindikatat na përfaqësojnë”, shtoi ai. /ANSA

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci