Të fundit

​Zhvillimet e fundit politike në Kosovë, Memli Krasniqi takohet me ambasadoren e Izraelit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, bashkë me nënkryetaren Vlora Çitaku ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit në Prishtinë, Tamar Ziv, me të cilën kanë diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend dhe thellimin e partneritetit mes dy shteteve.

Përmes ambasadores Ziv, kryetari Krasniqi ka përshëndetur vendimin e shtetit të Izraelit për miratimin e marrëveshjes për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës, i cili është një hap i rëndësishëm lidhur me lëvizjen e lirë të qytetarëve tanë.

PDK do të vazhdojë angazhimin në kultivimin e raporteve të mira me shtetet mike të Kosovës, thuhet në njoftimin e PDK-së në Facebook.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci