Të fundit

Reali i ofron Mbappes një privilegj që asnjë nga lojtarët e tyre nuk e ka

Saga rreth Kylian Mbappe dhe vendimi i tij për klubin ku do të luajë sezonin e ardhshëm ende nuk ka përfunduar.

PSG shpreson të mbajë yllin e tyre më të madh duke ofruar një kontratë të madhe, por dëshira e madhe e Mbappes është të shkojë te Real Madrid.

Mbappe aktualisht fiton 70 milionë euro në vit te PSG dhe Reali nuk ka ndërmend t’i japë atij kaq shumë para.

Drejtuesit e Realit janë gati t’i japin Mbappes “vetëm” 15 milionë euro në vit dhe për ta fituar, janë të gatshëm t’i japin 60 milionë euro për nënshkrimin e tij, si dhe një privilegj që asnjë nga lojtarët e tyre nuk e ka. .

Royals janë të njohur për ruajtjen e të gjitha të drejtave të autorit për të përdorur personazhin, por ata do të bëjnë një përjashtim në rastin e Mbappe.

Domethënë, Reali është i gatshëm t’i japë Mbappes deri në 60 për qind të të drejtës së autorit për përdorimin e personazhit, që do të thotë të fitojë në formën e dhjetëra milionë eurove në vit.

Sipas mediave spanjolle, Mbappe ka premtuar se do të japë një përgjigje përfundimtare deri në fund të shkurtit nëse do të bëhet lojtar i ri i Realit nga 1 korriku.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci