Të fundit

Ballkanit i largohet njëri nga futbollistët kryesor të skuadrës

Qendërsulmuesi i skuadrës së Ballkanit, Albin Berisha është larguar nga kampioni i Kosovës për ta vazhduar karrierën e tij në kampionatin rumun.

Berisha është transferuar te skuadra Petrolul 52.

23-vjeçari do të jetë përforcimi më i ri i skuadrës rumune për ta ndihmuar atë të dalë sa më mirë në kampionatin rumun.

Petrolul 52 momentalisht ndodhet në pozitën e nëntë në tabelën e Superligës së Rumanisë.

Berisha ishte njëri prej futbollistëve kryesor të Ilir Dajës pas largimit të Albion Rrahmanit.

Me Ballkanin, Berisha ka fituar dy herë titullin e kampionit dhe njëherë Superkupën e Kosovës.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci