Të fundit

Vdes Carl Weathers, aktori i njohur në filmat “Rocky”

Carl Weathers, aktori i famshëm për rolin e Apollo Creed në filmat “Rocky”, ka vdekur në moshën 76-vjeçare.

“Jemi thellësisht të pikëlluar për të njoftuar vdekjen e Carl Weathers. Ai vdiq i qetë në gjumë të enjten, më 1 shkurt 2024”, ka njoftuar familja e tij.

Ish-futbollisti profesionist fitoi famë të madhe kur luajti në rolin e kampionin të botës në peshën e rëndë, Apollo Creed, në filmin “Rocky” të vitit 1976.

Weathers më pas pati rol edhe në “Rocky II” (1979), “Rocky” III (1982) dhe “Rocky IV” (1984).

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci