Të fundit

Iraku dhe Siria i kundërpërgjigjen SHBA-së

Damasku ka reaguar për sulmet e SHBA-së ndaj forcave iraniane dhe grupeve aleate në Irak e Siri, duke thënë se “pushtimi” amerikan i territorit sirian “nuk mund të vazhdojë”.

Përmes një deklarate, ushtria siriane ka thënë se një numër i njerëzve u vranë dhe të tjerë u lënduan, pa dhënë të dhëna të sakta.

Po ashtu ka theksuar “dëme të mëdha” të pronave private e publike.

Kurse, një zëdhënës për kryeministrin e Irakut ka thënë se sulmet amerikane janë “shkelje” e sovranitetit të Irakut.

Gjenerali Yehia Rasool ka shtuar se sulmet do të sjellin “pasoja katastrofike për sigurinë dhe stabilitetin në Irak dhe rajon”.

SHBA-ja nisi sulme mbi 85 caqe në Siri dhe Irak gjatë natës si përgjigje për sulmin e së dielën me dron mbi bazën ushtarake amerikane ku u vranë tre ushtarë.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci