Të fundit

​”Shëtitësit” kapin armë e mijëra dollarë në Tiranë

Policia e Shtetit në Tiranë, kanë arrestuar dy shtetas shqiptarë për armëmbajtje pa leje, si dhe konfiskuan dy armë zjarri pistoleta, municion luftarak, 82.000 dollarë amerikanë, 5.9 milionë lekë të reja, pranga, katër mjete prerëse, një peshore elektronike dhe dy telefona të zgjuar.

Aksioni është ndërmarrë në kuadër të operacionit policor të koduar “Shëtitësit”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan A. K., 19-vjeç, banues në Shkodër, dhe R. P., 20-vjeç, banues në Kamëz.

Policia po punon për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci