Të fundit

Bekim Haxhiu prezanton gjendjen në shëndetësi

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se në Komisionin Parlamengar për Shëndetësi ka prezantuar gjendjen e rëndë të shëndetësisë.

Ai ka shkruar se këtu ka prezantuar problemet reale me të cilat po përballen pacientët dhe profesionistët shëndetësot dhe dështimin e Qeverisë në sektorin e shëndetësisë.

“Për tri vite të Qeverisë Kurti, Projektliigji për Shëndetësi dhe Projektligji për Sigurimet shëndetësore kanë qenë në agjendë legjislative dhe plane të punës së KPSHM, në: Dhjetor 2021, Tetor 2022, Qershor 2023, dhe ende janë të pa miratuara në qeveri, por sërish të planifikuara për Qershor 2024! Kjo qeveri do të mbahet mend për premtime të kota, fjalë shumë e punë pak”, ka shkruar ai.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci