Të fundit

Houthi reagon pas sulmeve të ShBA-së dhe Britanisë së Madhe

Houthi kanë thënë se nuk do të pengohen nga Britania e Madhe dhe ShBA-ja pasi vendet filluan një raund të sulmeve ajrore të përbashkëta ndaj këtij grupi në Jemen.

Natën e kaluar, SHBA-ja dhe Britania e Madhe përdorën bomba të drejtuara me saktësi për të goditur një numër objektivash Houthi në përgjigje të sulmeve të vazhdueshme ndaj anijeve detare në Detin e Kuq.

Houthis thonë se sulmet e tyre janë në solidaritet me palestinezët, derisa Izraeli godet Gazën, shkruan Sky News.

Një zëdhënës ushtarak i Houthit, Yahya Sarea, përmes një deklarate tha se ndërhyrja e grupit në Detin e Kuq do të vazhdonte.

“Këto sulme nuk do të na pengojnë nga qëndrimi ynë etik, fetar dhe humanitar në mbështetje të popullit elastik palestinez në Rripin e Gazës”, tha Sarea.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci