Të fundit

Vakia në Shtime: Kush lind katërnjakë fiton 2 mijë euro

Çdo çifti që u lind katërnjakë në Komunën e Shtimes do të fitojë 2 mijë euro.

Kështu pohon kryetari Qemajl Ajliu i cili tha se me këtë skemë do të mbështeten familjet e reja dhe fëmijët e sapoardhur në jetë.

Aliu tutje për Klan Kosova thotë se qëllimi kryesor është motivimi i shtimit të popullsisë.

Çdo çifti që u lind fëmija i parë do t’i përfitojnë 100 euro shtesë, për fëmijën e dytë 150 euro, për të tretin 200, ndërsa për binjakët 500, e trenjakët 1.000 euro.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci