Të fundit

Interi dominon dhe fiton derbin ndaj Juventusit, bën hap gjigant drejt titullit të kampionit

Interi ka shënuar fitore ndaj Juventusit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 23-të të Serie A.

Vendasit e nisën më mirë takimin duke rrezikuar me Federico Dimarcon në dy raste.

Në minutën e 37-të u zhbllokua takimi, kur një pasim i Benjamin Pavard u devijua në portë nga Federico Gatti për 1-0.

Edhe pjesë e dytë e nisi Interi më mirë, duke goditur shtyllën me Hakan Calhanoglu.

Juventusi reagoi me dy raste nga Dusan Vlahovic dhe Federico Gatti, por pa sukses.

Kjo bëi që Zonja e Vjetër te linte hapësira prapa, ku Nicolo Barella kishte rast shumë të mirë, por gjuajtja e tij u ndal nga Wojciech Szczesny.

Marko Arnautovic ka mundur ta mbyll ndeshjen në minutën e 87-të, por gjuajtja e tij nga afër u prit nga portieri i Juventusit.

Interi me këtë fitore shkon në kuotën e 57 pikëve, katër më shumë se Juventusi, ndërsa ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci