Të fundit

Zhegrova në ekipin e javës në Ligue 1, vlerësohet me notën më të lartë

Edon Zhegrova ka bërë një tjetër paraqitje solide për Lillen në fundjavën që shkoi.

Ylli kosovar kontribuoi me një gol dhe me një asistim në fitoren 4:0 ndaj Clermont Foot.

Dhe, kjo bëri që 24 vjeçari ta shohë veten në ekipin ideal të kampionatit francez të futbollit, Ligue 1.

Faqja e specializuar për vlerësimin e lojtarëve, “Sofascore” e vlerësoi më së larti përfaqësuesin kosovar në xhiron e 20-të.

Më saktësisht, futbollisti ofanziv e mori notën 8.9, që ishte më e lartë në ekipin ideal të javës në kampionatin francez.

Zhegrova i ka shënuar 8 gola dhe i ka bërë 8 asistime në të gjitha garat në këtë edicion me Lillen.
Ai pa dyshim është lojtari më në formë i Kombëtares së Kosovës.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci